Online Randevu Bize Ulaşın Sizden Gelen Sorular Forum Sayfamız

Tıbbi Onkoloji Polikliniği

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniğine hoşgeldiniz…


Polikliniğimiz Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok 2 katda bulunmaktadır.

Polikliniğimizde: Sekreterlik, poliklinik danışma, yeni tanı polikliniği, 3 adet tedavi polikliniği (2,3,4), Eğitim hemşireliği, Beslenme ve Diyet polikliniği, Psikoonkoloji polikliniği, Araştırma koordinatörlüğü, rapor sekreterliği, kayıt birimi ve Öğretim üyeleri odaları yer almaktadır. Ayrıca Mustafa Samur Multidisipliner Onkoloji Konsey Salonu, hasta müdahale odası ve klinik araştırma laboratuvarı bulunmaktadır.

Sekreterlik : Poliklinik Karşılama Sekreterlerimiz, polikliniğe başvuran hastalarımızın kabulünü yapmak, randevularını vermek, yeni gelen hastalarımız için dosya açmak, randevulu hastalarımızın dosyasını arşivden getirtmek, hastalarımıza bilgilendirme yapmak, onları yönlendirmek ve muayenelerinin eksiksiz olmasını sağlamakla görevlidirler.

Poliklinik Danışma: Poliklinik Danışma Görevlimiz takip ve tedavilerinizin mümkün olan en az bekleme ve aksama ile yürütülebilmesi için sizlere yardımcı olacaktır. Danışma görevlimiz doktor muayenesi öncesinde ve sonrasında sizi gerekli işlemler konusunda bilgilendirir, ilgili birimlere yönlendirip kemoterapi randevularınızı planlamakla görevlidir. Ayrıca Eğitim, Diyetisyen ve Psikoonkolog randevularını vermektedir.

Rapor Sekreterliği: Doktorunuzun sizin tedavinizde planladığı ilaçların raporlarını ve diğer tüm rapor işlemlerini, istirahat raporlarını, özürlü raporlarını yazar. Ayrıca tedaviniz için Sağlık Bakanlığı’na gidecek evrakları düzenler ve sizleri yönlendirir.

Kayıt Birimi: Yeni hastaların tanılarına göre kayıtlarının tutulduğu birimdir. Tutulan kayıtlar sizlerin daha iyi tedaviler alması için yapılan bilimsel çalışmalarımızda kaynak olarak kullanılmaktadır.

Yeni Tanı Polikliniği: Yeni tanı almış hastaların başvurduğu polikliniktir. Hekiminiz tarafından Polikliniğimize yönlendirilmiş iseniz Patoloji sonucunuzla beraber sekreterliğimize başvurmanız gerekmektedir. En kısa sürede Onkoloji Doktorunuz tarafından değerlendirilerek muayene edilecek ve gerekli tedaviniz yapılacaktır.

Tedavi Poliklinikleri (2,3,4): Tedavisi devam etmekte olan ve takipleri yapılan hastalarımızın muayeneleri ve kontrolleri bu polikliniklerimizde Onkoloji Uzmanı Doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Doktorlarımız sizlerin sağlığı ve refahı için gereken tüm prosedürleri en iyi şekilde uygulamaktadır. Polikliniklerimiz konsültan öğretim üyemizin sorumluluğunda ve denetiminde hizmet vermektedir.

Eğitim Hemşireliği: Eğitim Hemşireliği onkoloji hastalarına, kemoterapi etki ve yan etkileri konusunda bilgi veren, tedavi sürecine uyumu sağlayan, kaliteli yaşam standartlarına göre en az yan etkiyle kemoterapi almalarını hedefleyen birimimizdir. Ayrıca hedefe yönelik tedaviler ve hap kemoterapileri kullanan hastalarımız içinde aynı eğitim ve bilgilendirme bu birimimizde yapılmaktadır.

Araştırma Koordinatörlüğü: Polikliniğimizde hastalarımızın sağlığına katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğümüz pek çok ulusal ve uluslar arası bilimsel çalışma vardır. Gerek yürüttüğümüz Faz çalışmaları, gerekse de dahil olduğumuz Erken Erişim Programları ile gelişmekte olan tedavi imkanlarını takip edip, hastalarımızın bu tedavilere daha çabuk ve kolay şekilde ulaşmasını sağlamaktayız. Bu çalışmalar da gönüllülerimizin sağlığını, haklarını, saygınlığını ve gizliliğini korumak temel esasımızdır. Birimimizin tüm faaliyetleri sonucunda hem bilimsel çalışmalara katkıda bulunmakta hem de hastalarımıza yeni tedavi imkanları sunabilmekteyiz.

Beslenme ve Diyet Polikliniği: Hastalarımızın genel durumları değerlendirilip, boy-kilo ölçümleri alınır ve enerji-besin öğesi gereksinimleri diyetisyenimizce hesaplanarak; sağlıklı beslenme programları hazırlanmaktadır. Tedavi süresince ve tedavinin sonrasında hastanın beslenme kontrolleri belirli aralıklarla devam etmektedir.

Psikoonkoloji: Kanserle tanışan hastaya ve hasta yakınlarına tanı ve tedavi sürecini en iyi şekilde yönetmelerini ve başarıyla sonuçlandırmalarını sağlamak amacıyla destek veren birimimizdir.

Öğretim Üyeleri: Bölümümüzde Prof.Dr. Hasan Şenol COŞKUN ve Doç.Dr. Hasan MUTLU öğretim üyesi olarak hizmet vermektedir. Öğretim Üyelerimiz siz hastalarımızın muayene, takip ve kontrolleri için gereken organizasyonu en güncel bilgileri takip ederek sağlarlar. Polikliniğe gelen tüm hastaların tedavi protokolleri mutlaka Hocalarımıza danışılarak yapılmaktadır. Dileyen hastalarımız öğretim üyelerimiz ile direk görüşebilmektedir. Aynı zamanda Kemoterapi Ünitesi ve kliniğin tüm işleyişinden de sorumludurlar. Bütün bu görevlere ek olarak lisans ve lisansüstü düzeyde akademik eğitime de katkı sağlarlar.

tıbbi-onkoloji-polikliniği-13 tıbbi-onkoloji-polikliniği-12 tıbbi-onkoloji-polikliniği-11 tıbbi-onkoloji-polikliniği-10 tıbbi-onkoloji-polikliniği-9 tıbbi-onkoloji-polikliniği-8 tıbbi-onkoloji-polikliniği-7 tıbbi-onkoloji-polikliniği-6 tıbbi-onkoloji-polikliniği-5 tıbbi-onkoloji-polikliniği-4 tıbbi-onkoloji-polikliniği-3 tıbbi-onkoloji-polikliniği-2 tıbbi-onkoloji-polikliniği-1